profesja.com.pl

profesja – biznes, finanse, praca

Zastosowanie druku wielkoformatowego
Biznes

Zastosowanie druku wielkoformatowego

Każdy z nas widzi na co dzień różne billboardy oraz banery reklamowe. Są one wykonane z druku wielkoformatowego. Co ciekawa, technologia ta sprawdza się także w wielu innych sytuacji. A wszystko za sprawą swoich licznych zalet. Jakie zastosowanie ma ta metoda oraz gdzie wykonać druk na PCV w Krakowie?

Co to jest druk wielkoformatowy

Na początku warto wyjaśnić, czym jest druk wielkoformatowy. Technologia ta wykorzystuje specjalne farby, które są utrwalane poprzez promieniowanie UV. Nadruk wykonywany jest najczęściej na folii, PCV, sztucznej skórze, tekturze, papierze oraz banerze, rzadziej na drewnie i szkle. Ma on wiele zalet – przede wszystkim jest odporny na działanie różnych warunków atmosferycznych, zachowując żywy kolor i nie ścierając się. Jest on także wodoodporny. Co więcej, po dokonaniu wydruku nie trzeba czekać, aż wyschnie. Wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Druk wielkoformatowy UV jest bardzo estetyczny, zapewniając wysoką rozdzielność grafiki.

Zastosowanie druku wielkoformatowego

Druk wielkoformatowy UV ma bardzo szerokie zastosowanie. Służy on do tworzenia banerów, plakatów oraz wspomnianych już tablic reklamowych i billboardów. Pomaga przygotować również roll-upy, folie samoprzylepne, naklejki reklamowe na pojazdy oraz szyldy sklepów. Technologia świetnie sprawdza się do produkcji fototapet. Służy również do tworzenia dokumentacji budowlanej i architektonicznej, w której liczy się każdy szczegół.

Druk wielkoformatowy na PCV

Druk wielkoformatowy UV często nanoszony jest na PCV. Dzięki temu tworzyć można oznaczenia, szyldy, grafiki na wystawę, nadstawki regałowe, standy oraz elementy wyposażenia sklepu. Druk na PCV jest więc szeroko rozpowszechniony. Wykonują go specjalne firmy na zamówienie. Druk UV Kraków oferuje DM System. Nanosi ona także nadruki na inne materiały, pozwalając tworzyć bannery, ekrany, szyldy, tablice informacyjne oraz wiele innych. Druk na PVC Kraków jest możliwy za sprawcą specjalistycznego sprzętu, jakim jest ploter Agfa Jeti TAURO H2500 LED. Sprzęt pozwala na druk o maksymalnej szerokości 254 cm, dając tym samym ogromne możliwości. Druk UV Kraków odbywa się także w ekspresowym tempie.

Poruszając się codziennie ulicami miast czy mniejszych miejscowości, często nie zdajemy sobie sprawy, ile rzeczy dookoła nas zostało wydrukowane w technice wielkoformatowej. Teraz skorzystać z niej może każdy mieszkaniec Krakowa. Druk na PCV oraz innych materiałach wykonuje firma DM System. Jej oferta jest szeroka, warto się więc skontaktować z obsługą klienta, aby wykonać jak najlepszy druk na PCV Kraków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.