Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse pożyczki gotówkowe

Tanie pożyczki gotówkowe od ręki

Data publikacji 8 maja 2021

Pieniądze wydaje się bardzo łatwo i szybko. Zakupy sprawiają wiele przyjemności. Jednak nieumiarkowane wydawanie pieniędzy prowadzi do problemów finansowych, z których czasami trudno jest wyjść. Na szczęście istnieją różne banki, które mogą wspomóc w trudnej sytuacji.

Różnorodna oferta banków

Banki to instytucje finansowe, które oferują różnorodne produkty dla klientów indywidualnych i biznesowych. W ofercie banków można znaleźć konta oszczędnościowe i rachunki rozliczeniowe, a także wiele ofert pożyczek bezgotówkowych i gotówkowych.

Dużym zainteresowaniem cieszą się pożyczki gotówkowe, które można wykorzystać na dowolny cel. Takie pieniądze dostępne od ręki, uzyskuje się bez większego wysiłku, wystarczy spełnić podstawowe wymogi banku.

Jaką kwotę można dostać?

Pożyczki gotówkowe zwykle są udzielane na krótki okres czasu. Przez to też nie są to zbyt wysokie kwoty. Taką pożyczkę zaciąga się na kwoty paru tysięcy, 2000zł, 3000zł itp ale nie więcej niż 10 000zł. To jaką kwotę można uzyskać w banku zależy od dochodów, historii kredytowej i nie tylko.

Mimo, że kwoty jakie można uzyskać w przypadku takiej pożyczki gotówkowej nie są zbyt wysokie, to jednak mogą one pomóc rozwiązać niejeden problem finansowy. Takie pieniądze przydają się też na opłacenie urlopu, zakup mebli, remont czy imprezę. Na ten cel nie trzeba dużych pieniędzy.

Jakie są wymogi banków?

Każdy bank ma swoje wymogi w odniesieniu do pożyczek gotówkowych. Klienci są poddawani weryfikacji, która pozwala określić czy będzie ich stać na spłacenie zaciągniętej pożyczki. Na początek pracownik banku poprosi o przedłożenie dowodu osobistego. Na jego podstawie może sprawdzić, czy klient nie jest karany i czy jest to jego tożsamość. Następnie sprawdza się zdolność kredytową klienta, poprzez przejrzenie jego dochodów z trzech ostatnich miesięcy. Na koniec sprawdzana jest historia kredytowa, jeśli klient widnieje w KRD, wtedy ma marne szanse na uzyskanie jakiejkolwiek pożyczki.

Wymogi banków nie są zbyt skomplikowane i można się z nimi spotkać w każdej takiej placówce. Dzięki takiej weryfikacji klienta bank zabezpiecza się przed niespłaceniem pożyczki przez klienta. Każda osoba, która w terminie spłaca swoje zobowiązania, jest osobą nie karaną, ma skończone 18 lat i stały dochód, może się ubiegać o pożyczkę gotówkową i bezgotówkową. Czym wyższe dochody, tym większą pożyczkę można uzyskać. Nie ma się więc czemu dziwić, że tyle osób korzysta z takiej możliwości uzyskania szybkich pieniędzy dosłownie od ręki.

Redakcja profesja.com.pl

Nasza redakcja to kompendium wiedzy dla wszystkich zainteresowanych światem biznesu, finansów i pokrewnych dziedzin. Dzielimy się cennymi informacjami, inspirującymi historiami sukcesu oraz praktycznymi poradami, aby wspierać naszych czytelników w rozwijaniu się zawodowo i osiąganiu finansowej stabilności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Do czego służą banderolownice