profesja.com.pl

profesja – biznes, finanse, praca

prezentacja biznesowa
Biznes

Prezentacja biznesowa – jak ją wykonać?

Prezentacja biznesowa to dokument, który zaprezentować ma słuchaczom oraz obserwatorom określone treści.

Jak zrobić prezentację biznesową?

Prezentacja to bardzo ważny element wystąpienia, który angażuje odbiorcę do uczestniczenia twoim wystąpieniu.
Prezentacja biznesowa dzięki slajdom, zdjęciom, grafikom oraz treściom w niej zwartych zwróci uwagę odbiorcy i może być dla ciebie wsparciem podczas budowania relacji z publicznością.
Aby prezentacja była ciekawa i angażująca można zastosować następujące sposoby:
* krótkie i chwytliwe zdania – jest to podstawowy elementy prezentacji. Slajdy powinny zawierać pojedyncze zdania oraz myśli, które mogą być wypunktowane. Reszta ważnych informacji powinno być przekazana przez przedstawiającego,
* multimedia – wykresy, grafiki oraz zdjęcia, a także filmy są bardzo wskazane podczas robienia prezentacji. Elementy te bardzo angażują zmysły i w łatwy sposób zainteresują odbiorcę. Multimedia mogą przybierać różną formę, która pozwoli na przekazanie ważnych informacji,
* prostota – wszystkie kolory, ilość zdjęć oraz grafiki powinny być zastosowane w rozsądnych ilościach i umieszczone na slajdach sposób czytelny,
* dobry początek – dobrze jest sporządzić spis treści, które poinformuje odbiorcę o czym będzie dana prezentacja.
* szanuj czas odbiorców – prezentacja powinna być nie za długa i nie za krótka, a optymalny czas uzależniony jest od tematyki oraz grona odbiorców,
* rozmawiaj – dobrym sposobem jest zadawanie pytań publiczności i słuchanie odpowiedzi. Krok ten pozwoli zaangażować odbiorcę oraz dotrzeć do jego świadomości.
W prezentacji warto również zastosować chwytliwe nagłówki, metafory oraz odniesienia. Swoje tezy można poprzeć liczbami oraz rekomendacjami klientów.

O czym należy pamiętać podczas prezentacji biznesowej?

Przed zrobieniem prezentacji biznesowej dobrze jest poznać grono swoich odbiorców aby łatwiej i do nich trafić.
Miejsce w którym wygłaszana będzie prezentacja powinno zapewniać komfortowe warunki. Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie apartamentu, który zapewni neutralne warunki kontrahentom oraz partnerom biznesowym.
Podczas prezentacji ważne jest wzbudzenie oraz podtrzymanie zainteresowania odbiorców, aby osiągnąć ten efekt można rozluźnić atmosferę ciekawostką lub żartem.
To, czego nie umieliśmy w prezentacji należy dopowiedzieć z pamięci nie czytając ze slajdów ani kartki. Istotne jest także utrzymywanie kontaktu wzrokowego ze słuchaczami.
Zastosowanie się do tych zasad pozwala przeprowadzić profesjonalną prezentację, która zakończy się sukcesem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.