profesja.com.pl

profesja – biznes, finanse, praca

kreatywność w biznesie
Biznes

Jak zwiększyć kreatywność w biznesie?

Warto wiedzieć, że przedsiębiorcy bardzo często zastanawiają się, skąd dokładnie można czerpać pomysły na rozwój swojego biznesu. Świetnym sposobem może być popracowanie nad swoją kreatywnością.

Słuchanie swojej ciekawości

Kreatywność w biznesie jest wypadkową motywacji, wiedzy, a także umiejętności danego przedsiębiorcy. Oznacza to tym samym, że im większą wiedzę w określonej dziedzinie będzie posiadała dana osoba, tym większą kreatywnością będzie mogła się poszczycić.

Kreatywność w najprostszym możliwym ujęciu polega na łączeniu różnych koncepcji, pomysłów czy liczb, które znajdują się w umyśle. Jeżeli dana osoba chce być bardziej kreatywna, musi łączyć więcej rzeczy. Właśnie wtedy w umyśle pojawi się coś, co zyska jej uwagę.

Katalogowanie pomocy naukowych

Rekomendowane jest również znalezienie sposobu na zorganizowanie swojego doświadczenia. Świetnym rozwiązaniem będzie stworzenie na swoim komputerze folderu, w którym będą znajdowały się inspirujące artykuły, grafiki czy dokumenty. Można również zdecydować się na podkreślanie istotnych tekstów w czytanych książkach.

Doskonałym sposobem na poprawę kreatywności będzie także zbieranie do pudełka po butach inspirujących gadżetów. W danym momencie mogą one oczywiście nie być użytkownikowi do niczego potrzebne, jednak za jakiś czas mogą zainspirować do stworzenia bardzo ciekawego rozwiązania. Nie chodzi tutaj o bezmyślne magazynowanie praktycznie wszystkiego.

Zaproszenie do swojego życia niekomfortowych sytuacji

Kreatywność można poprawić przez wychodzenie ze swojej strefy komfortu. Świetnym sposobem może być prowadzenie niekomfortowych rozmów. Dzięki temu osoba zainteresowana będzie mogła poszerzyć swoją strefę komfortu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że osoby, które nie robią nowych rzeczy, nie rozwijają się.

Założenie katalogu pomysłów

Zdecydowana większość osób słyszała o tym, aby zapisywać wszystkie sukcesy, a także wnioski z różnych sytuacji. Nie wszyscy jednak podjęli decyzję o zapisywaniu swoich pomysłów. Należy pamiętać, aby trenować swoją kreatywność. Kiedy będzie ona pozostawiona sama sobie – zaniknie. Rekomendowane jest zatem zapisywanie swoich pomysłów nawet wtedy, gdy z pozoru będą one wydawały się złe.

Gra w gry

Chodzi tutaj oczywiście o logiczne zabawy, które będą w stanie pobudzić umysł do pracy. Świetnym rozwiązaniem może być rozwiązywanie krzyżówek. Można również łączyć ze sobą słowa, które są ze sobą niezwiązane. Następnie warto budować z nich historie. Jest do doskonałe ćwiczenie rozwijające kreatywność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.