profesja.com.pl

profesja – biznes, finanse, praca

VW elektryczny
Biznes

Poznaj modele elektryczne VW z finansowaniem

Należy mieć świadomość, że dopłaty do samochodów elektrycznych otrzymają na razie tylko osoby prywatne, które kupią nowy samochód o wartości poniżej 225 tysięcy złotych brutto. Oczywiście trzeba jeszcze spełnić kilka istotnych wymogów.

Co warto wiedzieć o programie „Mój Elektryk”

Osoby, które są zainteresowane uzyskaniem dofinansowania samochodu elektrycznego mogą składać wnioski od 12 lipca 2021 roku. Jak już zostało wspomniane wcześniej z omawianego programu będą miały możliwość skorzystać osoby fizyczne, które przez dwa lata nie będą mogły wykorzystywać swojego pojazdu do działalności gospodarczej. Jeżeli dana osoba kupi VW elektryczny do 225 tysięcy złotych brutto będzie mogła starać się o dofinansowanie. W przypadku zakupu droższego pojazdu nie będzie można starać się nawet o złotówkę dofinansowania. Godny uwagi jest fakt, że limit wartości nie obowiązuje osób posiadających Kartę Dużej Rodziny.

Ile dokładnie może wynieść dopłata do zakupu elektryka?

 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dofinansowanie wyniesie 18750 złotych. Należy zaznaczyć, że osoby posiadające wspomnianą Kartę Dużej Rodziny otrzymają kwotę 2000 złotych. Ponadto zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku kwota dofinansowania nie będzie zależała od ceny kupowanego samochodu. Oczywiście jego wartość musi zmieścić się w limicie. Informacje zawarte są także na stronie Emobility.vwfs.pl.

Na jakie samochody elektryczne można będzie otrzymać dopłatę?

 

Warto wiedzieć, że dotacje będą przyznane tylko osobom, które zdecydowały się kupić fabrycznie nowy samochód, który nie był wcześniej nigdzie zarejestrowany. Nie można zapomnieć, że programem objęte będą tylko samochody w 100% elektryczne. Oznacza to tym samym, że dofinansowanie nie zostanie przyznane osobom, które kupiły pojazdy hybrydowe, hybrydy plug-in, czy elektryki z agregatem napędzanym paliwem. Dofinansowania nie otrzyma się w przypadku zakupu pojazdu na wodór.

Kiedy dokładnie użytkownik otrzyma pieniądze z dotacji?

 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiana dotacja zostanie wypłacona tylko, jako refundacja poniesionych kosztów. Dana osoba musi najpierw kupić VW elektryczny, a następnie zarejestrować go i ubezpieczyć. Informacje zawarte są na stronie Emobility.vwfs.pl.

Czy istnieje możliwość połączenia wsparcia z innymi dopłatami?

Kierowcy bardzo często zastanawiają się, czy będą mogli połączyć dofinansowanie z „Mojego Elektryka” z innymi formami wsparcia z unijnych czy krajowych środków. Niestety nie ma takiej możliwości. Program „Mój elektryk” nie łączy się z żadnym innym wsparciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.