Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca Opłacalna praca w Niemczech

Opłacalna praca w Niemczech

Data publikacji 19 lipca 2022

Mimo, że sytuacja na polskim rynku pracy jest już znacznie lepsza niż kilka, czy kilkanaście lat temu, to wiele setek tysięcy Polek i Polaków wciąż decydują się na pracę za granicą. Dla jednych jest to wyjazd na stałe, dla innych jedynie praca sezonowa. Do najpopularniejszych kierunków wyjazdów zarobkowych naszych rodaków należy zaliczyć przede wszystkim Niemcy. Na pewno decyduje o tym bliskość geograficzna oraz wysokość zarobków, jakie mogą zaoferować tamtejsi pracodawcy. Szczególnie dużą popularnością cieszą się prace związane z opieką nad osobami starszymi, których z roku na rok jest coraz więcej.

Opieka osób starszych Niemcy, to praca która potrafi zapewnić zarówno wysokie, jak na polskie warunki dochody, jak również satysfakcję zawodową. Jednak nie ukrywajmy, że jest to praca wymagająca pewnych cech charakteru i odporności psychicznej. Praca z osobami w podeszłym wieku, które często cierpią na różnego rodzaju choroby, nigdy nie należała do łatwych i przyjemnych. Do tego trzeba brać poprawkę, że jest to zagranica z obcym językiem, kulturą i zwyczajami odmiennymi do tych które znamy z Polski. Oczywiście, aby podjąć pracę jako opiekunka do osób starszych w Niemczech trzeba spełnić pewne warunki wyjściowe. Po pierwsze, jest to znajomość języka niemieckiego na poziomie umożliwiającym komunikację z seniorem oraz jego rodziną. Po drugie, potrzebne jest już posiadanie pewnego doświadczenia w opiece nad osobami starszymi.

Opiekunka seniora, która spełnia powyższe wymagania może liczyć na naprawdę przyzwoite dochody oraz warunki pracy. W najlepszych agencjach opiekunek osób starszych, takich jak np. Veritas Opieka, można liczyć na średnią pensję w wysokości około 1700 euro netto na miesiąc. Przy czym trzeba pamiętać, że zazwyczaj jeden wyjazd na zlecenie trwa około 6 tygodni, po czym następuje wymiana na zmienniczkę. Bardzo dużym plusem tej pracy jest to, że koszty zamieszkania oraz wyżywienia pokrywa podopieczny lub jego rodzina. Dzięki temu opiekunka osoby starszej nie musi wydawać prawie nic na swoje utrzymanie na szteli i większość zarobionej kwoty może zaoszczędzić lub wysłać do Polski. Veritas Opieka zapewnia także darmowy transport na sztelę oraz późniejszy powrót do kraju. Więcej informacji na temat pracy w opiece osób starszych w Niemczech znajdziesz na stronie agencji opiekunek Veritas Opieka.

Redakcja profesja.com.pl

Nasza redakcja to kompendium wiedzy dla wszystkich zainteresowanych światem biznesu, finansów i pokrewnych dziedzin. Dzielimy się cennymi informacjami, inspirującymi historiami sukcesu oraz praktycznymi poradami, aby wspierać naszych czytelników w rozwijaniu się zawodowo i osiąganiu finansowej stabilności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Poszukiwanie pracowników z Ukrainy