profesja.com.pl

profesja – biznes, finanse, praca

dom
Praca

Montaż garaży blaszanych – najważniejsze informacje

W wielu polskich miastach i miasteczkach problem braku miejsc parkingowych staje się coraz poważniejszy. Rozwiązaniem, po które sięgają Polacy, jest własny garaż. Na rynku usługowym wiele podmiotów oferuje nowoczesne garaże blaszane – ich sprzedaż wraz z montażem. Jakie są zalety tego typu rozwiązania? Jak wygląda montaż garażu blaszanego.

Garaże blaszane inwestycją na lata

Garaże blaszane to typowy i powszechny element polskiego krajobrazu. Znaleźć je można nieopodal domów prywatnych oraz bloków i w wielu innych miejscach: w centrum i bardziej na uboczu. Zakup garażu blaszanego to inwestycja na lata i wydatek, który ponosi się jednorazowo, dlatego warto zdecydować się na rozwiązanie o wyjątkowej jakości i trwałości – takie cechy posiada garaż blaszany. W wielu polskich miastach problem braku miejsc parkingowych jest powszechny. Powstają coraz to nowsze pojedyncze inwestycje i całe osiedla, a brakuje do nich infrastruktury, w tym także garaży. Można wówczas zdecydować się na garaż blaszany lub garaż murowany. 

Garaż blaszany i najważniejsze jego zalety 

Garaż blaszany to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

  • szybkość montażu – garaż blaszany można postawić znacznie szybciej niż murowany, 
  • atrakcyjna cena – garaż blaszany jest nieporównywalnie mniej poważnym wydatkiem niż murowany, 
  • solidne – polska pogoda jest zmienna. Nierzadko zdarzają się ulewne deszcze czy silny wiatr. By samochód był w pełni bezpieczny, należy zdecydować się na solidny garaż wykonany z odpornych na pogodę komponentów, 
  • dobrze zabezpieczają auto przed różnymi, szkodliwymi czynnikami oraz wilgocią,
  • można go łatwo zdemontować i przenieść w inne miejsce, np. pod nowy adres, jeśli ktoś się przeprowadza do innego domu, 
  • różne kształty i wielkości – garaż blaszany można zamówić w spersonalizowanym formacie, by zmieścił się w danej przestrzeni – np. na terenie prywatnej posesji, 
  • możliwość rozbudowy o dodatkowe elementy, segmenty i. zadaszenia, 
  • szeroka paleta barw – garaże blaszane są dostępne szerokiej palecie barw RAL i przeróżnych konfiguracjach.

Przygotowanie podłoża pod garaż blaszany

Garaż blaszany, by można było go zamontować, powinien stanąć na odpowiednio przygotowanym w tym celu podłożu. Z reguły podaje się 3 metody, jak przygotować podłoże pod garaż blaszany. Pierwsza to ustawienie bloczków betonowych z przodu, po środku i z tyłu garażu. Druga to wylanie wylewki betonowej o wymiarach odpowiednich do wymiarów garażu, jaki zamówił klient. Trzecia to  przygotowanie fundamentu betonowego, jego rozmiar powinien być dopasowany do wymiarów garażu.

Nowoczesne garaże blaszane i ich kotwiczenie

Na czym polega kotwiczenie nowoczesnych garaży blaszanych? Jest to czynność podczas której całą tę stalową konstrukcję przytwierdza się do uprzednio przygotowanego podłoża. Po co wykonuje się kotwiczenie? By garaż blaszany był jeszcze lepiej umocowany i stabilny – np. w razie porywistego wiatru. Do kotwiczenia, które wykonuje się na betonowym podłożu, stosuje się specjalne kołki rozporowe. Ich liczba zależy od wymiarów garażu blaszanego oraz jakości podłoża. Zazwyczaj producenci i monterzy garaży – np. Damari – nie wliczają kotwiczenia w cenę garażu i dopełnienie tej czynności leży po stronie osoby zamawiającej.

Producent garaży blaszanych

Szukając producenta garaży blaszanych, który wykona dla nas garaż, warto zdecydować się na podmiot z wieloletnim doświadczeniem w tej branży. Inna, istotna kwestia to darmowa wycena takiej usługi, czyli cena garażu plus prac montażowych. Najlepiej sięgnąć po usługi firmy, która działa kompleksowo – zamiast szukać dwóch podmiotów (producenta i montera), lepiej zdecydować się na kogoś, kto w portfolio swoich usług posiada obydwie te pozycje. Taką marką jest na przykład https://damari.pl – polski producent garaży blaszanych i bram garażowych. Poza wysokiej jakości produktami, firma wyróżnia się na tle konkurencji w zakresie obsługi klienta (także posprzedażowej). Zlecenie montażu garażu profesjonalistom to gwarancja, że prace zostaną wykonane szybko i w sposób prawidłowy, dzięki czemu samochód osobowy i inna, cenna zawartość będzie odpowiednio chronione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.