profesja.com.pl

profesja – biznes, finanse, praca

Magazyny
Zakupy

Magazyny w słabiej rozwiniętych miastach zyskują popularność

Rosnącym zainteresowaniem w branży magazynowej cieszą się nie tylko miasta z tzw. Wielkiej Piątki. Wyróżnia je dobra lokalizacja i połączenia z innymi miastami, rozwinięta infrastruktura, dostęp do kadry czy bliskość lotnisk, ale popyt jest też na inne regiony – jak m.in. magazyny w Kielcach czy Szczecinie albo okolicy Lublina.

Rozwój branży magazynowej nie zwalnia

Branża magazynowa rozwija się coraz lepiej w dotychczas mało rozwiniętych pod tym względem regionach. Rozwój e-commerce, przeniesienie handlu do Internetu, a także pandemia covid-19 sprawiła, że większość przedsiębiorców potrzebuje magazynów czy hal.

W popularnych lokalizacjach – jak m.in. Warszawa, Łódź, Wrocław czy Katowice – brakuje już wolnych pod inwestycje terenów. Rośnie zatem zainteresowanie innymi regionami – jak m.in. magazyny do wynajęcia w Kielcach, Szczecinie czy Zielonej Górze. Nawet te słabiej pod tym względem rozwinięte i do tej pory niedoceniane miasta są brane pod uwagę jako lokalizacje nowych inwestycji.

Magazyny – wynajem – Kielce

Do niedawna Kielce nie budziły pod tym względem zainteresowania i nie były atrakcyjną lokalizacją ani dla najemców, ani dla deweloperów. Tymczasem magazyny w Kielcach oraz hale produkcyjne powstają liczniej. Inwestorzy zauważyli potencjał miasta i zaczęli tu realizować coraz więcej inwestycji – jak między innymi Panattoni Park Kielce.

Kielce – jeden z rozwijających się rynków

Kielce w branży logistycznej i magazynowej do tej pory nie odgrywały ważnej roli. Ich położenie jest jednak na tyle dobre, że miasto i okolice są jednym z dobrze rozwijających się regionów – wynajem powierzchni magazynowych Kielce jest coraz popularniejszy. Przyjrzyjmy się przykładowym inwestycjom zrealizowanym na omawianych terenach, w okolicy miasta położonego w Górach Świętokrzyskich. Kielce to ważny węzeł komunikacyjny, przez miasto prowadzą liczne drogi międzynarodowe i krajowe.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia – Kielce

Panattoni Park Kielce. Centrum logistyczne Panattoni Park Kielce to nowoczesny projekt magazynowy w zachodniej części Kielc. Obiekt był realizowany w kilku etapach. Łącznie do dyspozycji najemców oferuje ponad 75 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej do wynajęcia. Minimalne moduły magazynowe dostępne od 1 000 mkw.

Kielce Lotus Park Biznesu. Powierzchnia magazynowa w Kielcach, w części północnej, to atrakcyjna propozycja dla dużych i małych przedsiębiorców. Hale są położone niedaleko ważnych węzłów komunikacyjnych, m.in. DK73/S7. Dla najemcy są także plac manewrowy oraz miejsca parkingowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.