profesja.com.pl

profesja – biznes, finanse, praca

amazon
Biznes

Korzyści płynące z dołączenia do FBA Amazon

Sprzedaż internetowa na terenie kraju oraz za granicą w dzisiejszych czasach jest bardzo łatwa, również dla mniejszych przedsiębiorców. Aby trafić do potencjalnych klientów, warto korzystać z renomowanych platform sprzedażowych, które działają w na dużych rynkach. Znakomitym rozwiązaniem jest Amazon, który w samej Polsce posiada kilka centrów dystrybucyjnych. Z platformy sprzedażowej skorzystać może każdy przedsiębiorca, wystarczy się zarejestrować. FBA Amazon to nowe możliwości dla osób, które chcą sprzedawać swój towar na dużą skalę.

Jak współpracować z Amazonem?

Współpraca na prostych zasadach to coś, co wyróżnia Amazon. Wystarczy wejść na stronę i zarejestrować się oraz zdecydować się na rodzaj współpracy. Opcja FBA Amazon to również magazynowanie towaru sprzedawcy w centrach logistycznych oraz wysyłka do klientów w kraju lub poza jego granicami. Warto też podkreślić, że Amazon pomaga także w księgowości oraz w formalnościach związanych z rozliczaniem podatku VAT za granicami kraju.

FBA Amazon dostarcza najlepsze narzędzia oraz informuje swoich partnerów o wszystkich zmianach w przepisach na terenach państw, na których sprzedawca oferuje swoje artykuły. Produkty sprzedawcy mają szansę otrzymać logo „Prime”, które świadczy o wysokiej jakości wyrobu. Klienci otrzymują możliwość bezpłatnej wysyłki oraz zapakowania produktów w formie prezentu.

Jakie narzędzia oferuje Fulfillment Amazon?

Sprzedawcy, którzy decydują się na współpracę w ramach FBA Amazon otrzymują miejsce do sprzedaży, ale też korzystne narzędzia, które wpłyną na wzrost sprzedaży, nawet poza granicami kraju. Wybór opcji Fulfillment (FBA) pozwala na zaoferowanie darmowej dostawy dla klientów. To również łatwy sposób na sprzedaż artykułów do klientów, którzy pochodzą z różnych państw Unii Europejskiej. Istnieje również możliwość gromadzenia zapasów towarów w jednym z wielu centrów dystrybucyjnych, które znajdują się w Polsce oraz poza jej granicami. Pozwoli to na optymalizację czasu dostawy oraz sprzedaż nawet podczas nieobecności sprzedawcy.

Fulfillment Amazon to również pomoc w rozliczeniach — dzięki temu partner nie musi martwić się o błędy w fakturach oraz w podatkach. Pozwoli to na oszczędności oraz zapewni spokój. Sprzedawca działający na rynkach europejskich dostaje niezbędne informacje, które potrzebne są do sprzedaży w danym kraju. Za obsługę klientów odpowiada Amazon — to sposób na sprawną wysyłkę, ale też na bezproblemową obsługę zwrotów towarów. FBA Amazon to wysoki poziom obsługi sprzedawców oraz klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.