profesja.com.pl

profesja – biznes, finanse, praca

coaching co to
Biznes

Kim jest coach?

Coaching co to, jest bardzo popularnym pytaniem w obecnych czasach. Należy pamiętać, iż moda na coaching przyszła do naszego kraju z USA, a zaczęło się od tego, że coach motywował drużynę sportową, żeby osiągnęła wyznaczone cele i zwycięstwa w meczach bądź rywalizacjach sportowych. Dlatego nazwa „coach” przeniosła się na inne sfery życia na początku lat dziewięćdziesiątych. Warto podkreślić, że sportowiec bądź muzyk zatrudnia coacha po to, żeby odnieść sukces.

Czym jest coaching?

Warto podkreślić, że coaching jest bardzo prostą oraz efektywną metodą rozwoju osobistego, gdzie klient oraz coach tworzy porozumienie, którego celem będzie rozwój osobisty, zawodowy, a także poprawienie efektywności działania oraz podniesienie kompetencji klienta. Ponadto poszerzana jest jego świadomość, przejęcie odpowiedzialności przez klienta za życie, jakie tworzy. Oprócz tego jest to również współpraca pomiędzy coachem, a klientem indywidualnym bądź firmą czy organizacją, żeby osiągnąć rezultaty jakich pragnie klient w biznesie, jak i życiu osobistym – realizowane są wyznaczone cele.

Kim jest coach?

Należy pamiętać, że coach jako zawód w znaczeniu rozwoju osobistego oraz zawodowego motywuje oraz inspiruje nas do tego, żebyśmy osiągali te cele, które sobie wyznaczyliśmy. Ponadto coaching pomoże znaleźć narzędzia pomocne na drodze do realizacji wyznaczonych celów. Trzeba też wspomnieć o tym, że coach pomoże nam zidentyfikować problemy, wyzwania, a także ustalić cele i zachęcić nas do działania. Ponadto jego zadaniem jest uaktywnienie naszego potencjału, żeby osiągnąć dużo lepsze rezultaty. Warto zaznaczyć, że coach doprowadzi nas do znalezienie własnych rozwiązań w procesie zmian na drodze rozwoju osobistego, a także zawodowego, towarzysząc nam w tej drodze. Ponadto relacja między nami, a coachem umożliwi aktywację naszego potencjału. Oprócz tego uwolnione zostaną nowe wzorce myślenia. Coach uwolni nas od strachu, wątpliwości oraz przekonań, które są przeszkodą, żebyśmy żyli pełnią życia i osiągali nasze cele osobiste, a także zawodowe.

Czas trwania/h2>
Warto podkreślić, że coaching trwa od trzech do sześciu miesięcy, a często trwa nawet nieco dłużej. Wszystko będzie zależało od indywidualnych potrzeb osoby coachowanej oraz od ilości celów krótko i długoterminowych nad którymi pracujemy. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że ludzie odnoszący sukcesy przeważnie mają w ciągu swego życia kilka coachów oraz mentorów w stałym kontakcie. Coaching może bardzo pomóc w rozwoju osobistym człowieka.

Przeczytaj więcej na kultura20.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.