profesja.com.pl

profesja – biznes, finanse, praca

koszty w przedsiębiorstwie
Finanse

Jak obniżyć koszty w przedsiębiorstwie?

Koszty prowadzenia firmy nie są małe, zwłaszcza dla początkującego przedsiębiorcy, który dopiero zaczyna zarabiać pierwsze pieniądze. Mówiąc o kosztach, mamy na myśli nie tylko podatki czy ZUS, ale także wydatki na lokal, marketing, czy towar. W jaki sposób możesz obniżyć koszty w przedsiębiorstwie?

1. Outsourcing lub praca zdalna

Jednym ze sposobów, który pozwala znacznie zredukować koszty — jest outsourcing. To nic innego jak współpracowanie z firmami zewnętrznymi. Przekazywanie im codziennych obowiązków i zadań. Korzystając z tego rozwiązania, nie musisz zatrudniać nowej kadry, czy inwestować w bazę techniczną. To ogromna zaleta!

Innym sposobem jest praca zdalna. Pracownicy nie muszą być obecni w biurze — wykonują swoje obowiązki z domu. Praca zdalna nie jest jednak możliwa w przypadku każdej branży. Wówczas rozwiązaniem może okazać się robotyzacja procesów biznesowych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: http://crowe.com/pl/services/konsulting/robotyzacja-procesow-biznesowych.

2. Analiza kosztów mediów

Przed podpisaniem umowy z dostawcą prądu, internetu, czy też sieci telefonii komórkowej — warto dokładnie przeanalizować dostępne na rynku oferty. Ułatwi Ci to wybór tej najkorzystniejszej. Dobrym rozwiązaniem często jest łączenie usług u jednego operatora — w pakiecie zazwyczaj ceny są nieco niższe. Niektóre firmy udzielają także zniżek w przypadku podpisania umowy na dłuższy czas. Obniżenie rachunków zagwarantują także energooszczędne rozwiązania, np. żarówki LED, czy czujniki obecności.

3. Zakupy z głową

Prowadzenie działalności, to także wydatki, takie jak kawa, herbata, długopisy, czy środki czystości i higieny. Tego typu artykuły warto nabywać w hurtowniach, w których to ceny są atrakcyjne. Nie zapominaj również o kupowaniu ich na fakturę.

Nie bój się również sięgać po pomoc. Jeśli potrzebujesz porad związanych z obniżeniem kosztów, sprawdź tę firmę: http://crowe.com/pl/services/konsulting/konsulting-it.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.