profesja.com.pl

profesja – biznes, finanse, praca

buty ochronne
Biznes

Jak konserwować buty ochronne?

Buty ochronne odgrywają istotna rolę zwłaszcza, gdy pracujesz w specyficznym środowisku, a Twoje stopy narażone są każdego dnia na niebezpieczeństwo. Jednak, czy pamiętasz o tym, aby co jakiś czas je konserwować? Tak jak buty dbają o Twoje stopy, tak i Ty powinieneś o nie zadbać w szczególny sposób. Dzięki temu posłużą Ci one na lata, a Ty będziesz pewny, że każdego dnia pracujesz bezpiecznie.

Nowe buty ochronne 

Większość osób, która dostaje do rąk nowe buty ochronne, w pierwszej kolejności wyrzuca poprzednie do kosza i od razu wkłada stopy w świeże obuwie. Jeśli też tak robisz, to musisz zmienić swój nawyk! Nim założysz nowe buty warto zadbać o ich impregnację. W sklepach dostępnych jest wiele impregnatów, które pozwolą Ci przygotować obuwie ochronne do codziennych wyzwań. Dzięki temu będą one od początku zabezpieczone przed różnymi czynnikami wynikającym z wykonywanej przez Ciebie pracy.

Codzienne czyszczenie butów ochronnych

W celu zadbania o buty ochronne należy je regularnie czyścić. Wiemy, że po całym dniu pracy jedyne o czym marzysz to usuwanie zabrudzeń, jednak gwarantujemy Ci, że w ten sposób Twoje buty posłużą Ci znacznie dłużej. Nie potrzebujesz do tego celu drogiego sprzętu i specyfików. Wystarczy, że posiadasz wilgotną gąbkę lub miekką ściereczkę. Po skończonej pracy przetrzyj nią obuwie. Gotowe! W ten sposób materiał, z których wykonane są buty nie straci swoich właściwości.

Konserwacja butów ochronnych – jak tego dokonać?

Faktem jest, że but butowi nierówny. Jeśli jesteś pracodawcą i zależy Ci, aby buty ochronne Twoich pracowników były dobrej jakości, staraj się dokonywać ich zakupu w profesjonalnym sklepie. Dzięki temu będziesz pewien, że zapewniasz swoim podopiecznym bezpieczne warunki pracy. Warto poinformować ich również o tym, z jakiego materiału lub tworzywa wykonane jest obuwie. Dzięki temu łatwiej będzie im zadbać o nie w przyszłości.

Twój pracodawca wyposażył Cię już w odpowiednie buty robocze? Świetnie! Teraz od Ciebie zależy, jak długo będą one spełniać swoje zadanie. Oto kilka naszych rad:

  • jeśli wiesz z jakiego materiału są stworzone Twoje buty, możesz o nie odpowiednio zadbać kupując specjalny środek, którym co kilka dni będziesz przecierać swoje buty, na przykład w przypadku obuwia skórzanego świetnie sprawdzi się pasta. 
  • staraj się unikać prania butów ochronnych w pralce. Niestety może to przynieść więcej szkody niż pożytku. W ten sposób może okazać się, że przypadkowo uszkodzimy materiał z których jest wykonany, a co za tym idzie nie będą one spełniały swojej roli w 100%.
  • jeśli pracujemy w warunkach, gdy nasze buty mogą przemoknąć, nigdy nie próbujmy suszyć ich na ciepłym grzejniku, ponieważ może to doprowadzić do rozklejenia obuwia. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie włożenie do środka kawałka ręcznika papierowego, który pochłania wilgoć oraz umieszczenie butów ochronnych w miejscu gdzie jest ciepło i sucho.
  • staraj się regularnie wymieniać wkładki wewnątrz obuwia i zaopatrz się na przykład w dezodorant do stóp. Dzięki tym praktykom pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu butów roboczych.

Mamy nadzieję, że już teraz doskonale wiesz co robić, aby zadbać o swoje buty robocze, a ich konserwacja nie będzie dla Ciebie problematyczna. Gwarantujemy Ci, że przy odrobinie chęci i poświęcenia wolnego czasu poprawi się także Twój komfort pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.