Strona główna
E-commerce
Tutaj jesteś
E-commerce oprogramowanie e commerce

Jak darmowe oprogramowanie e commerce warto wybrać?

Data publikacji 16 maja 2021


Warto wiedzieć, że oprogramowanie e commerce nie musi być drogie. Na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo darmowych platform. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Dlaczego świetnym rozwiązaniem będzie postawienie na darmowe oprogramowanie?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że platformy tworzone w technologii Open Source z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Godny uwagi jest fakt, że przedsiębiorcy decydują się na darmowe oprogramowanie nie tylko ze względu na ograniczenie kosztów. Ogromną korzyścią dotyczącą zastosowania darmowego oprogramowania jest opcja personalizacji.

Użytkownicy mogą zarówno modyfikować kod, jak i instalować różne moduły. Można także bez większego problemu podjąć decyzję o dokupieniu dodatkowych funkcji. Należy mieć świadomość, że dzięki temu możliwe będzie zbudowanie sklepu praktycznie od podstaw. Osoby zainteresowane mogą także wdrożyć indywidualny projekt graficzny czy przeprowadzić istotną optymalizację SEO. Bardzo często wymienianym atutem jest także brak jakichkolwiek opłat za aktualizację silnika sklepu.

PrestaShop

Warto wiedzieć, że aż 28% platform sklepowych w Polsce bazuje na PrestaShop. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to Open Source, wokół którego jest zorganizowana stosunkowo duża społeczność. Jest ona zaangażowana nie tylko w jego budowę, ale również aktualizacje. Do cech omawianego oprogramowania należy zaliczyć przede wszystkim wydajność czy bardzo dużą liczbę darmowych komponentów. Możliwej jest zastosowanie wszystkich istotnych wytycznych SEO. Godny uwagi jest jednak fakt, że wdrożenie PrestaShop będzie wymagało wiedzy programistycznej. Z kolei administrowanie sklepem jest niezwykle intuicyjne.

WooCommerce

WooCommerce rekomendowany jest przede wszystkim mniejszym realizacjom. W najprostszym możliwym ujęciu jest to wtyczka do platformy WordPress, która będzie pozwalała na prowadzenie sprzedaży. Oprogramowanie jest cenione przez użytkowników przede wszystkim ze względu na prostą i intuicyjną obsługę. Godny uwagi jest fakt, że w celu założenia sklepu z WooCommerce, wystarczy zainstalować WordPressa na serwerze, a następnie wgrać wtyczkę. Rozwiązanie doskonale zda egzamin przy stosunkowo małym asortymencie sklepu.

Magento

Warto wiedzieć, że oprogramowanie umożliwia integrację z licznymi systemami. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że jego wdrożenie będzie wymagało bardzo specjalistycznej wiedzy. Magento sprawdzi się przy większych realizacjach. Ponadto z panelu administracyjnego można bez żadnego problemu prowadzić nawet kilka sklepów na raz.

Redakcja profesja.com.pl

Nasza redakcja to kompendium wiedzy dla wszystkich zainteresowanych światem biznesu, finansów i pokrewnych dziedzin. Dzielimy się cennymi informacjami, inspirującymi historiami sukcesu oraz praktycznymi poradami, aby wspierać naszych czytelników w rozwijaniu się zawodowo i osiąganiu finansowej stabilności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

oprogramowanie e commerce