profesja.com.pl

profesja – biznes, finanse, praca

przesyłki do anglii
Zakupy

Ile kosztują przesyłki do Anglii?

Od 31 stycznia 2020 roku Wielka Brytania nie jest już w Unii Europejskiej. Zmiany wywołane przez Brexit objęły również przesyłki kurierskie.

W jaki sposób wysłać paczkę?

Dlatego warto sprawdzać bieżące informacje dotyczące usług kurierskich, żeby wiedzieć dokładnie jak nadać paczkę. Polaków jest w Anglii bardzo dużo, a w niektórych fabrykach pracują praktycznie sami rodacy. Dlatego przesyłki do Anglii cieszą się niezwykle dużą popularnością. Ciężko jednak jednoznacznie stwierdzić, kiedy paczka dojdzie do adresata. Z reguły klasyczna realizacja trwa około 7 dni roboczych, ale wiele zależy też od tego kiedy kurier odbierze przesyłkę. Jeżeli paczka zostanie nadana tuż przed świętami lub weekendem to logiczne, że czas doręczenia się przedłuży. Usługi kurierskie również nie mają zbyt dużego wpływu na ogólne opóźnienia w procesie logistycznym. Zdarzają się one zawsze, ponieważ ciężko jest wszystko przewidzieć, a nikt nie jest nieomylny. Istotne jest również, czy w pobliżu miejsca docelowego znajduje się sortownia przesyłek. Niektóre miasta mogą zostać obsłużone trochę szybciej i należą do nich: Sheffield, Bradford, Leeds, Liverpool oraz Londyn. Dlatego planując przesyłkę również trzeba to wziąć pod uwagę.

Czas doręczenia paczki

Osoby, którym zależy na konkretnym terminie dostawy powinny pamiętać o wzięciu przynajmniej 1 dnia na zapas. Takie rozwiązanie sprawi, że będą mieli pewność doręczenia przesyłki w określonym przez nich czasie. Paczki do Anglii najczęściej wysyłane są do członków rodziny, którzy wyemigrowali z kraju w poszukiwaniu pracy. Często wysyłana jest żywność, ponieważ jest ona zdecydowanie tańsza w Polsce. Oprócz tego w paczce mogą znaleźć się książki, dokumenty, ubrania oraz inne przedmioty osobiste. Jeszcze zanim nada się paczkę, trzeba dokładnie poznać regulamin firmy kurierskiej, który zawiera spis rzeczy niedozwolonych do wysyłki. Wśród zakazanych rzeczy można wyróżnić wyroby tytoniowe, alkohol, narkotyki, zwierzęta, niebezpieczny produkty, takie jak broń, trucizna oraz substancja żrąca i łatwopalna. Wymieniona też jest żywność z krótkim terminem przydatności. Regulamin dostępny jest w internecie i każdy bez większych problemów może się z nim zapoznać. Warto to zrobić, ponieważ może się okazać, że przez nieuwagę przesyłka zostanie przejęta i adresat nawet jej nigdy nie zobaczy. Obecnie firmy kurierskie są bardzo poważną konkurencją dla poczty polskiej, ponieważ realizują usługi znacznie szybciej.

Jaki jest koszt wysyłki?

Koszty są zazwyczaj wyższe, ale nie interesuje to zbytnio osób, którym zależy na szybkim doręczeniu przesyłki. Wysyłanie paczek jest bardzo popularne, ponieważ w samej Anglii mieszka ponad 500 tysięcy Polaków. Tak duża społeczność Polonii sprawia, że niektóre miasta są zamieszkiwane głównie przez naszych rodaków. Oprócz firm kurierskich i poczty polskiej, wysyłkę paczek za granicę oferują również prywatne firmy przewozowe. Przed wyborem przewoźnika warto jednak poczytać opinie na jego temat. Zamówić kuriera do domu wypełniając krótki formularz online. Należy też pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu paczki, żeby nic się nie uszkodziło. Dotyczy to zwłaszcza delikatnych przedmiotów, takich jak szkło lub porcelana. Oczywiście takie rzeczy są wysyłane bardzo rzadko, ale i tak warto o tym pamiętać. Przydatna może być folia bąbelkowa, która skutecznie wypełni wolną przestrzeń. Często trzeba również podać dane o zawartości przesyłki. Przydatną opcją jest wykupienie ubezpieczenia, dzięki któremu można się bardzo dobrze zabezpieczyć na wypadek wystąpienia nieprzewidzianej niecodziennej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.