Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse Dofinansowanie dla przedszkoli

Dofinansowanie dla przedszkoli i żłobków

Data publikacji 19 lipca 2022


Jeżeli myślisz o stworzeniu placówki opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym lub żłobkowym, to możesz skorzystać z dodatkowego wsparcia dotacyjnego. To rozwiązanie, dzięki któremu zwiększysz szanse na otwarcie swojego wymarzonego biznesu, a także stworzysz miejsce bezpieczne i przyjazne dzieciom. Wpisuje się to w programy projektów związanych ze zwiększeniem liczby miejsc dla najmłodszych dzieci w placówkach opieki. Jak skorzystać z takiego dofinansowania? Czy warto postawić na zewnętrzną firmę doradczą?

Czego dotyczy dofinansowanie dla przedszkoli i żłobków?

Potencjalni beneficjenci mogą skorzystać z kilku projektów unijnych. Ich celem jest wspieranie podmiotów oferujących usługi w zakresie opieki nad dziećmi w wieku żłobkowym i przedszkolnym. W ten sposób można pozyskać m.in. środki na inwestycje w nowe placówki lub w rozbudowę już istniejącego przedszkola czy żłobka. To duże ułatwienie, ponieważ inwestycje związane z przystosowaniem lokalu do przepisów, a także jego wyposażenie to zazwyczaj duże nakłady. Część z nich można ponieść z otrzymanej dotacji celowej, co ułatwia decyzję o rozpoczęciu nowego biznesu lub o modernizacji dotychczasowego przedszkola. 

Składanie wniosku wymaga odpowiedniego przygotowania

Sprawne i skuteczne przejście przez całe postępowanie dotacyjne wymaga odpowiedniego przygotowania. Dotyczy to wiedzy w zakresie wymogów formalnych i administracyjnych, a także specyfiki działania poszczególnych programów. Przedsiębiorcy lub przyszli przedsiębiorcy mogą to zrobić we własnym zakresie, jednak coraz chętniej korzystają oni ze wsparcia zewnętrznych firm doradczych. Przedstawiciele takich firm jak Trigonum posiadają niezbędne doświadczenie w zakresie prowadzenia wniosków dotacyjnych, a także realizacji i rozliczania dotacji. To znaczne ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy mają mało wolnego czasu lub boją się biurokratyzacji. 

Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów?

Skorzystanie z usług profesjonalistów zwiększa szanse na uzyskanie wyższej oceny wniosku. Przekłada się to następnie na wysokość dofinansowania, a także na realne szanse jego otrzymania. Właśnie dlatego nie warto ryzykować przechodzenia przez cały proces we własnym zakresie. Większość przedsiębiorców z sektora przedszkoli i żłobków nie ma wystarczającej wiedzy w zakresie mechanizmów działania konkursów unijnych, a także specyfiki komunikacji z instytucjami dotującymi. Brak tej wiedzy może doprowadzić do błędów formalnych, których skutkiem będzie brak dotacji. Szkoda przegapić okazję na pozyskanie dodatkowych środków. Dla wielu osób ich pozyskanie jest kluczowym czynnikiem w obszarze podjęcia decyzji o otworzeniu swojego biznesu. W takich sytuacjach nie ma miejsca nawet na najmniejsze błędy. 

Skorzystaj z dofinansowania z Trigonum

Przedstawiciele firmy Trigonum posiadają niezbędne doświadczenie w procesowaniu wniosków dotacyjnych o dofinansowanie do przedszkoli i żłobków. Eksperci marki poznają Twoje potrzeby, a także zweryfikują możliwość ubiegania się o dotację. Po znalezieniu pasującego konkursu przeprowadzą Cię przez cały proces oraz zwiększą szanse na to, że wszystko przebiegnie po Twojej myśli. Razem z Trigonum zwiększasz szansę na sukces Twojego żłobka lub przedszkola. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami marki. 

Redakcja profesja.com.pl

Nasza redakcja to kompendium wiedzy dla wszystkich zainteresowanych światem biznesu, finansów i pokrewnych dziedzin. Dzielimy się cennymi informacjami, inspirującymi historiami sukcesu oraz praktycznymi poradami, aby wspierać naszych czytelników w rozwijaniu się zawodowo i osiąganiu finansowej stabilności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Do czego służą banderolownice